Georges Minois Historia ateizmu

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Georges Minois Historia ateizmu

Georges Minois Historia ateizmu
Zapraszam do lektury monumentalnej Historii ateizmu autorstwa Georges’a Minoisa, renomowanego francuskiego historyka. Ta obszerna książka o nietuzinkowym obiekcie badań z pewnością zainteresuje każdego czytelnika. Przez blisko 800 stron autor przybliży nam nie tylko historię ateizmu, ale również subtelnie analizuje jego różnorodność filozoficzną i historyczną.
Co wyróżnia tę pozycję na tle innych książek historycznych? To, że autor nie tylko relacjonuje wydarzenia, ale również stara się zrozumieć i opisać istotę ateizmu na podstawie materiałów źródłowych. Położenie nacisku na historię mentalności oraz filozoficzną refleksję sprawia, że lektura tej książki to niezapomniane doświadczenie.
Niewątpliwą atrakcją tej książki są również nowe wyniki badań i nieznane dotąd fakty dotyczące XVIII wieku oraz rewolucji francuskiej. Georges Minois nie unika też diagnozowania obecnego stanu ateizmu. Autor dochodzi do fascynującego wniosku, że napięcie między wiarą a niewiarą zanikło w Europie Zachodniej, a problem wiary uległ rozmyciu. Nawet wyznawcy religii często postępują jak niewierzący, podczas gdy niewierzący zawsze w coś wierzą, choćby nie było to osobowe Bóstwo. To z pewnością budzi sceptycyzm i prowokuje pytanie, czy ta diagnoza jest właściwa również dla naszej części Europy.
Zapraszam więc do sięgnięcia po tę fascynującą pozycję, która nie tylko rozszerzy naszą wiedzę na temat historii ateizmu, ale także skłoni do refleksji nad naszym własnym stosunkiem do wiary i niewiary.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!