Język polski Karty pracy Klasa 3 Zakres podstawowy i rozszerzony Liceum i technikum Ewa Nowak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Język polski Karty pracy Klasa 3 Zakres podstawowy i rozszerzony Liceum i technikum	Ewa Nowak

Język polski Karty pracy Klasa 3 Zakres podstawowy i rozszerzony Liceum i technikum Ewa Nowak

„Język polski. Karty pracy. Klasa 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum” to znakomita pomoc dydaktyczna dla nauczycieli języka polskiego od wydawnictwa WSiP.

Prezentowana w tym miejscu publikacja powstała z myślą o uczniach klas trzecich szkoły średniej, którzy przygotowują się do matury z języka polskiego. Zawiera karty pracy z zadaniami dotyczącymi omawianych podczas lekcji epok literackich, a więc Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i literatury wojennej.

Materiał z kart dla zakresu podstawowego ułożony został w sposób chronologiczny. Znajdziemy tu karty A oraz karty B. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy, odnoszący się do tematyki omawianej aktualnie lektury, oraz polecenia do tego tekstu. Polecenia te sprawdzają umiejętności wydobywania informacji oraz wyciągania wniosków. Natomiast na karcie B znajdziemy tekst kultury inny niż utwór literacki. Pozwala to dostrzec związki utworów literackich (lektur) z innymi tekstami kultury. Polecenia z karty B sprawdzają szkolną wiedzę i znajomość kontekstu.

Z kolei karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą lektur obowiązkowych dla tego zakresu nauczania. Często pojawiają się na nich teksty filozoficzne lub naukowe trudniejsze od tych, które zamieszczono na kartach dla zakresu podstawowego. Publikacja zawiera również karty pracy podsumowujące daną epokę. Są to większe projekty odwołujące się do nastrojów, charakteru i najwybitniejszych osiągnięć modernizmu, międzywojnia i literatury związanej z okresem II wojny światowej. Pod pytaniami i poleceniami na poszczególnych kartach pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.

Karty pracy zawierają zadania związane z lekturami obowiązkowymi i uzupełniającymi dla zakresu podstawowego oraz obowiązkowymi dla zakresu rozszerzonego.

Dla zakresu podstawowego będą to: „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego, wiersze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa czy Jana Lechonia, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Chłopi” Władysława Stanisława Reymonta oraz „Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

W ramach zakresu rozszerzonego omawia się ponadto „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, „Proces” Franza Kafki, „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa oraz „Szewców” Witkacego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!