MATeMAtyka 2 Zbiór zadań Zakres podstawowy

CENA KSIAZKI 300x150 - MATeMAtyka 2 Zbiór zadań Zakres podstawowy

MATeMAtyka 2 Zbiór zadań Zakres podstawowy

Dzięki publikacji „MATeMAtyka 2. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy” skutecznie przygotujesz się do egzaminów i zapoznasz się z ich maturalną formą.

Pozycja „MATeMAtyka 2. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy” wydawnictwa Nowa Era obejmuje swoim materiałem cały podstawowy zakres, którego opanowanie jest niezbędne do zaliczenia matury z matematyki. Zbiór zadań doskonale uzupełnia się z podręcznikiem, który nosi ten sam tytuł. Starannie przygotowane zestawy ćwiczeń idealnie sprawdzą się podczas nauki zarówno w domu, jak i w szkole.

Każdy dział poprzedzony został solidną porcją teorii, która jest dokładnym przypomnieniem najważniejszych informacji poznanych w poprzednich etapach nauki. Rozdziały są uzupełnione o przykładowe zadania z gotowymi rozwiązaniami, co jest znacznym ułatwieniem w dalszej samodzielnej pracy. Wszystkie tematy zakończone są zadaniami typu maturalnego, których celem jest przygotowanie ucznia do matury.

Publikacja „MATeMAtyka 2. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy” zawiera ćwiczenia otwarte oraz zamknięte. Każde z nich wymaga uzasadnienia oraz przedstawienia swojego toku myślenia. Jest to skuteczny sposób na utrwalenie zdobytej wiedzy. Zadania zostały opracowane na podstawie egzaminów maturalnych z ubiegłych lat, co pozwala na obiektywne sprawdzenie swoich umiejętności.

Jerzy Janowicz, autor, ułożył zadania według trzystopniowej skali trudności. Ten typ uporządkowania ćwiczeń pozwala skutecznie dobierać je do poziomu wiedzy ucznia i stopniowo rozwijać jego umiejętności. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania przechodzenie na kolejne poziomy nauki staje się wyjątkowo proste.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!