Przewodnik po Biblii

CENA KSIAZKI 300x150 - Przewodnik po Biblii

Przewodnik po Biblii 202x300 - Przewodnik po BibliiPrzewodnik po Biblii wprowadza w świat i teologię Pisma Świętego. Nie ogranicza się do środowiska biblijnego – historii, archeologii, geografii, ale wprowadza też w treść religijną Księgi, w zagadnienia teologiczne. Cenne ekskursy wyjaśniają trudniejsze teksty lub problemy danej księgi. Książka zawiera 437 ilustracji (większość kolorowych), liczne mapy i tablice włączone w służbę interpretacji tekstu: flora i fauna biblijna, miejscowości, wykopaliska archeologiczne. Dzieło zostało napisane przez 32 uczonych (…), wybitnych specjalistów różnych dziedzin biblijnych. Zwraca uwagę wysoka jakość ilustracji historycznych, geograficznych i archeologicznych oraz głęboka inspiracja chrześcijańska.

Przewodnik ma kilkadziesiąt wydań i tłumaczeń na kilkanaście języków. Jest książką dla wszystkich, głównie dla tych, którzy powołani są do wprowadzania innych w lekturę Biblii.

ks. prof. dr hab. Józef Kudasiewicz (KUL)

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Przewodnik po Biblii”

  1. To jest książka nie tylko dla tych, którzy coś mają wspólnego z nauczaniem Biblii, ale dla wszystkich czytających Biblię z jakiegokolwiek powodu. Masa informacji!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!