Biologia 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy Beata Jakubik Renata Szymańska

CENA KSIAZKI 300x150 - Biologia 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy	Beata Jakubik Renata Szymańska

Biologia 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy Beata Jakubik Renata Szymańska

Autorkami „Biologia 3. Podręcznik” są Beata Jakubik i Renata Szymańska. Podręcznik powstał z myślą o uczniach trzecich klas szkół ponadpodstawowych. Zgodny jest z nową podstawą programową (Reforma edukacji z 2017 r.) oraz stanowi ostatnią część serii.

Logiczna organizacja każdego z tematów pozwala na łatwe odszukanie danego problemu. Liczne infografiki, tabele oraz wykresy ułatwiają zapamiętywanie przedstawionej problematyki. Zastosowanie prostego języka sprawia, że podręcznik nie tylko jest przydatny w czasie lekcji, ale również podczas samodzielnej nauki w domu. Omówione eksperymenty i ich wyjaśnienia przybliżają funkcjonowanie procesów biologicznych oraz uświadamiają uczniom ich znaczenie w życiu codziennym.

Tematyka przedstawiona w „Biologia 3. Podręcznik” dotyczy podstaw teorii ewolucji, ekologii oraz przybliża znaczenie i wpływ różnorodności biologicznej na funkcjonowanie świata. Zawarte na końcu każdego działu zadania problemowe umożliwiają sprawdzenie przez ucznia stanu uzyskanej wiedzy. Powtórzenie całości informacji znajduje się także na końcu podręcznika. Stanowi to idealny materiał powtórzeniowy na zakończenie nauki w klasie trzeciej.

Podręcznik podzielono na trzy części:

ewolucjonizm,
ekologia,
różnorodność biologiczna.
Są one kontynuacją tematyki przedstawionej w podręcznikach „Biologia 1” i „Biologia 2”. Uzupełnieniem do opisanego podręcznika są „Biologia 3. Karty pracy” stanowiące rozszerzenie zawartych w nim zagadnień.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!