Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony Ewa Nowak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony	Ewa Nowak

Karty pracy do języka polskiego do liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony Ewa Nowak

„Karty pracy do języka polskiego” dla uczniów liceum i technikum od wydawnictwa WSiP to rzetelnie i szczegółowo opracowane materiały autorstwa Ewy Nowak, przygotowujące do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pierwsza część kart pracy obejmuje pięć epok literackich: starożytność, średniowiecze, renesans, barok i oświecenie.

Materiały wchodzące w skład kart pracy posegregowano wraz z porządkiem chronologicznym:

Karta A – zawiera tekst naukowy, poruszający problematykę konkretnego utworu z listy lektur obowiązkowych oraz polecenia do wykonania, adekwatne do tekstu;
Karta B – zawiera tekst kultury inny niż tekst literacki. Polecenie z nim związane skonstruowano tak, by zweryfikować wiedzę i znajomość kontekstów.
Karty pracy zawierają również polecenia dotyczące pozycji z listy lektur obowiązkowych, tzn. ksiąg biblijnych, mitologii greckiej, tragedii antycznej, tekstów średniowiecznych (między innymi „Bogurodzica”, „Pieśń o Rolandzie”), utworów Kochanowskiego, dramatów Szekspira („Makbet”, „Romeo i Julia”) sielanek Karpińskiego, satyr Krasickiego. W publikacji zamieszczono także nieliterackie teksty kultury, które nawiązują do danej epoki i mają na celu doskonalenie umiejętności retorycznych.

Na końcu części poświęconej danej epoce znajduje się dodatkowa karta pracy dla uczniów przygotowujących się do matury rozszerzonej oraz karta przeznaczona do pracy projektowej.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!